کاربردهای فرش مدرن ، فرش فریز از شهرت بالایی برخوردار است و از جمله فرش های مدرن محسوب می شود. از نظر ظاهری باید گفت که این فرش به گلیم شباهت زیادی دارد. ولی در آن پرزی وجود ندارد. این فرش مدرن دارای جنسی از الیاف مصنوعی بوده و تفاوت آن با دیگر فرش های هم دسته خود در مقاومت بالای آن می باشد.

چرا که به علت نبود پرز در آن در اثر رفت و آمد تخته نخواهد شد. این فرش دارای دو نوع نخ تار و پود بوده و نخ آن بدون پرز است. این فرش گزینه خوبی برای مکان های پر رفت و آمد می باشد. همچنین فرش فریز از قابلیت شست و شوی بالایی برخوردار بوده و در زمان شست و شو به آن آسیب زیادی وارد نمی شود.


فرش اتاق کودک : 


از دیگر انواع فرش مدرن و فانتزی می توان به فرش اتاق کودک اشاره کرد. در زمان انتخاب این فرش باید به کف اتاق دقت داشت. زیرا تأثیر زیادی در چگونه به نظر رسیدن اتاق خواهد داشت‌. رنگ فرش را باید با توجه به جنسیت کودک انتخاب کرد. همچنین در انتخاب رنگ، مواردی چون رنگ پرده، تخت خواب و کمد نیز تأثیر دارند. برای برای همخوانی و تکمیل فضا می توان از عروسک ها نیز استفاده کرد. بهتر است انتخاب رنگ فرش را از رنگ های روشن با رعایت تم رنگی انجام دهید تا موجب شاد و پر انرژی تر شدن فضای اتاق بچه ها شود. یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب فرش کودک باید به آن دقت کرد، جنس فرش است. لازم است فرش کودک نرم و قابل شست و شو باشد. چون پوست بچه ها حساس است. از این رو فرش کودک نباید خشن باشد. از آن جا که ریه بچه ها حساس است، بهتر است که فرش اتاق کودک پرز ندهد. زیرا در غیر این صورت موجب بیماری و آلرژی بچه ها می گردد.


مدل فرش اتاق کودک : 


انتخاب مدل فرش کودک با توجه به سلیقه شما انجام می گیرد.‌ البته این انتخاب تا زمانی است که کودک به سنی نرسیده که تمایل داشته باشد وسایل اتاق خود را به سلیقه خود بچیند. دختران معمولا به طرح های عروسکی و گل علاقه دارند و از رنگ صورتی استقبال می کنند. پسرها نیز به رنگ های نارنجی، آبی و رنگ های سرد یا پر انرژی علاقه داشته و شخصیت های کارتونی و انواع ماشین ها را دوست دارند همگی این فرش ها در دسته فرش های مدرن گنجانده می شوند .