تمیز کردن آسان لکه فرش با محلول‌های خانگی قوی ، با توجه به این که مواد شیمیایی مضرات زیادی برای سلامتی ما و فرزندانمان دارند بهتر است مواد طبیعی را جایگزین مواد شیمیایی کرده و برای تمیز کردن لک های کوچک فرش از محلول های پاک کننده طبیعی استفاده کنیم. در این مقاله چند نمونه از محلول های خانگی و طبیعی که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند را به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.


تمیز کردن فرش با جوش شیرین و پودر بوراکس : 


ممکن است بارها این اتفاق برای شما افتاده باشد که مایعات را روی فرش ریخته و لکه‌ای روی آن ایجاد شود. هر لکه به روش مخصوصی پاک می‌شود. اولین بخش، معرفی حذف ذرات گرد و خاک از فرش با بوراکس است. بوراکس پاک کننده و تمیز کننده باکیفیت و سازگار با طبیعت است. برای تهیه این پاک کننده به یک فنجان جوش شیرین، یک فنجان پودر بوراکس، یک قاشق غذا خوری سبزیجات خشک و چندین قطره روغن نیاز دارید. این پاک کننده با توجه به خاصیت جذب بوی عالی جوش شیرین، باعث طراوت بخشیدن به فرش شده و علاوه بر گرد و خاک، بوی بد را نیز از بین می برد.


تمیز کردن فرش با جوش شیرین و سرکه : 


مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین به علت ایجاد دی اکسید کربن، پاک کننده بسیار عالی است. پاک کنندگی بالای این محلول به دلیل ترکیبات شیمایی حاصل است. چرا که سرکه اسیدی است و جوش شیرین خنثی. مخلوط این دو باعث ایجاد چنین محلول بی نظیری می شود در کنار این مواد باید از مایع ظرفشویی و آب گرم نیز استفاده کنید. همچنین می توانید از جوش شیرین و آب گرم نیز برای تمیز کردن فرش ها استفاده کنید.


تمیز کردن فرش با سرکه و آب داغ : 


اگر برای از بین بردن خاک، لکه و بوی نامطبوع فرش خود به دنبال پاک کننده خانگی هستید. پیشنهاد ما به شما استفاده از سرکه است. چرا که خاصیت به شدت اسیدی دارد و این خاصیت، آن را به ماده مناسبی برای تمیز کردن فرش تبدیل می کند. البته بهتر است ابتدا آن را بر روی قسمت مرطوب قالیچه امتحان کنید سپس بر روی تمام فرش. سرکه را می توان به صورت خالص یا به صورت مخلوط شده با آب داغ استفاده کرد.


تمیز کردن فرش با شکر قهوه ای و پوست لیمو : 


ترکیب دوستدار محیط زیست و غیر سمی این محلول، آن را به بهترین پاک کننده خانگی فرش تبدیل کرده است. همچنین علاوه بر پاک سازی قوی، این محصول مزایای دیگری نیز دارد. بوی مطبوع لیمو و استفاده از آن در مخلوط باعث می شود بوی نامطبوع فرش از بین برود و به معطر شدن فرش شما کمک کند .