کاربردهای فرش مدرن

کاربردهای فرش مدرن ، فرش فریز از شهرت بالایی برخوردار است و از جمله فرش های مدرن محسوب می شود. از نظر ظاهری باید گفت که این فرش به گلیم شباهت زیادی دارد. ولی در آن پرزی وجود ندارد. این فرش مدرن دارای جنسی از الیاف مصنوعی بوده و تفاوت آن با دیگر فرش های هم دسته خود در مقاومت بالای آن می باشد.

بیشتر بخوانید کاربردهای فرش مدرن

تمیز کردن آسان لکه فرش با محلول‌های خانگی قوی

تمیز کردن آسان لکه فرش با محلول‌های خانگی قوی ، با توجه به این که مواد شیمیایی مضرات زیادی برای سلامتی ما و فرزندانمان دارند بهتر است مواد طبیعی را جایگزین مواد شیمیایی کرده و برای تمیز کردن لک های کوچک فرش از محلول های پاک کننده طبیعی استفاده کنیم. در این مقاله چند نمونه از محلول های خانگی و طبیعی که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند را به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید تمیز کردن آسان لکه فرش با محلول‌های خانگی قوی

ویژگی های فرش مدرن و انوع آن

ویژگی های فرش مدرن و انوع آن ، یکی از موضوعات مهمی که هنگام خرید فرش باید به آن توجه کرد، جنس فرش می باشد. در واقع ماندگاری یک فرش بستگی زیادی به جنس و میزان انعطاف پذیری آن در برابر خوردگی دارد. فرش های ماشینی را با توجه به تراکم و شانه آنها می توان شناخت.

بیشتر بخوانید ویژگی های فرش مدرن و انوع آن

با طرح های فرش دستبافت بیشتر آشنا شوید

با طرح های فرش دستبافت بیشتر آشنا شوید ، طرح بته ای از درخت سرو تجرید پیدا کرده است. در این دسته از طرح ها، بته های سر کج ایران که به بته جقه نیز معروف هستند، در اندازه ها و شکل های مختلفی مشاهده می¬شود.

بیشتر بخوانید با طرح های فرش دستبافت بیشتر آشنا شوید

معرفی طرح های فرش دستبافت

معرفی طرح های فرش دستبافت ، این طرح ها از نمایش صحنه های شکار و شکارگاه ها، الهام گرفته اند. به گونه ای که در طرح فرش، یک سوار کار با وسیله ای مثل تیر و کمان در حال شکار آهو یا دیگر جانوران است. برخی از طرح های فرعی شکارگاهی عبارتند از: شکارگاه قابی، شکارگاه لچک ترنج، شکارگاه سراسری، شکارگاه درختی، شکارگاه ترنج دار.

بیشتر بخوانید معرفی طرح های فرش دستبافت