کی‌روش: صحبت کنم جریمه می‌شوم / این وضعیت نه به نفع ایران است نه به نفع سوریه

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از برگزاری بازی این تیم برابر مالزی در ورزشگاه تانکو عبدالرحمن سرمبان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار ایران و سوریه در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: درباره لغو شدن آخرین تمرین تیم ملی ایران در ورزشگاه اصلی، نمی‌توان صحبت زیادی کنم. چون قبل از هر چیزی باید بگویم که زمان نشست خبری اصلاً مناسب نیست و اگر در این نشست شرکت نمی‌کردم، از سوی AFC جریمه می‌شدم و اگر در این خصوص صحبت کنم، مطمئناً با جرایم و محرومیت‌های بیشتری از سوی مسئولان AFC روبه‌رو خواهم شد.

وی ادامه داد: واقعیت مطلب این است که در زمان مناسب به اطلاع مسئولان فدراسیون فوتبال مالزی، مسئولان AFC و فیفا رساندیم که باتوجه به بیش از ۳۰ سال تجربه‌ای که دارم، می‌دانستم که شرایط اینجا مناسب نیست. با این حال افراد تصمیمات را بر اساس مسئولیت‌های حرفه‌ای که دارند گرفتند و الان آنها هستند (گو هو، مسئول ژاپنی AFC) که باید پاسخگوی این شرایط باشند.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به سوال خبرنگاری که گفت آیا شرایط زمین به سود سوری‌هاست؟ بیان کرد: درباره تصمیمات قبلی نمی‌توان تغییر ایجاد کرد. از شما می‌خواهم در این باره از من سوال نپرسید. فعالیت من در ایران تا بعد از جام جهانی ادامه دارد ولی نمی‌توانیم در تصمیم‌های گذشته تغییری ایجاد کنیم. از بعد فوتبالی این شرایط به سود هیچ کس نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: با این وضعیت نه ایران، نه سوریه و نه AFC بلکه فوتبال دچار لطمه می‌شود. در این شرایط قطعا با مسائلی مثل مصدومیت روبه‌رو می‌شوید اما تلاش داریم با تمرکز وارد بازی شویم و به نتیجه مدنظر دست پیدا کنیم.

او در پاسخ به سوالی درباره شیوه گلزنی تیم ملی ایران اظهار کرد: همیشه سعی می‌کنیم در حمله و دفاع پیشرفت کنیم. طبیعتا اگر در دور برگشت بتوانیم هر بازی یک گل بزنیم و گلی نخوریم راضی خواهیم بود. بر خلاف چیزی که در زمان قرعه‌کشی‌ها گفته می‌شود که برخی تیم‌ها آسانتر از دیگر تیم‌ها هستند، نتایج اخیر چیز دیگری را نشان می‌دهد و می‌بینیم تساوی و نتایج یک بر صفر زیادی به دست آمده است.

کی‌روش در واکنش به خبرنگاری که مدعی شد ایران شانس اصلی صعود به مرحله بعد است گفت: تک تک بازی‌ها فشار خودش را دارد. ما به هر بازی به عنوان مسئولیت نگاه می‌کنیم و به همه حریفان احترام می‌گذاریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *